מי אנחנו

מנועי בית שמש בע"מ (BSEL) הוקמה בשנת 1968 בפאתי בית שמש, ישראל, כיצרנית חלקים למנועי סילון העוסקת בייצור חלקי מנועים, שיפוץ מנועים ותמיכה בלקוחות. חמישים שנה מאוחר יותר, מנועי בית שמש היא המובילה בשוק בתחום זה ומספקת חלקים ושירותים למנועי טורבינה לבסיס לקוחותיה בעולם כולו.

קבוצת מנועי בית שמש פועלת בשני מגזרים – מגזר חלקי המנועים  – שכולל ייצור של חלקי מנועים – כולל תכנון, פיתוח וייצור של חלקי מנועים; ומגזר המנועים – שכולל תחזוקה, תיקון ושיפוץ (MRO ) ופיתוח של מנועים שלמים.

מגזר חלקי המנועים של מנועי בית שמש מורכב מכמה פעילויות לאורך תהליך הייצור של חלקי מנועים, המתבצעות בשתי חטיבות עיקריות (ייצור ויציקה) הן במפעל הראשי של מנועי בית שמש בבית שמש והן ב-Livnica Preciznih Odlivaka ‏(LPO), חברת בת בבעלות מלאה של מנועי בית שמש בע"מ, שנמצאת בעיירה אדה בסרביה.

חטיבת הייצור של מנועי בית שמש כוללת עיבוד שבבי של חלקים עגולים גדולים (דיסקים, ספייסרים), וייצור של חלקי פח (מחזיקי מסגרת, נחירי טורבינות וכו').

חטיבת היציקה של מנועי בית שמש כוללת היתוך באמצעות ואקום ואוויר של סגסוגות על ויציקת שעווה נעלמת (להבים ושבשבות של טורבינות, חלקים שונים של כלי טיס ויישומים אחרים).

מגזר המנועים של מנועי בית שמש מנוהל על-ידי חטיבת התחזוקה, התיקון והשיפוץ (MRO) של מנועי בית שמש ומתהדר בכמעט 50 שנות מומחיות וניסיון. תמיכה רציפה ועבודה עם החברות המובילות בתעשייה (פראט אנד וויטני ו-GE Aviation) שומרות על הביצועים של עובדי מנועי בית שמש בסטנדרטים הגבוהים ביותר שאפשר, ומאפשרות לנו לעמוד בדרישות של חברות תעופה אזרחיות וממשלתיות בעלות שם.

מנועי בית שמש מספקת שירותי תיקון, שיפוץ ותכנון למנועים שלמים וכן למודולים ולרכיבים ואביזרים של מנועים. העובדים של מנועי בית שמש מציעים גם שירותים בשטח (פתרון בעיות, HSI על הכנף וכו') עבור מטוסים ומסוקים שמופעלים באמצעות מנועי Allison M250 של רולס רויס ‏ו-PT6 של פראט אנד וויטני קנדה.

חברת האב של מנועי בית שמש – מנועי בית שמש אחזקות (1997) בע"מ היא חברה ציבורית הנסחרת בבורסה לניירות ערך בתל אביב (משנת 1997).

הלקוחות המובילים שלנו